شروع درمان ارتودنسی


شروع درمان ارتودنسی

 

معاینه‌ی اولیه

در جلسه‌ی معاینه‌ی اولیه برای شروع درمان ارتودنسی سعی ما بر این است که این جلسه حتی‌الامکان برای شما مطلوب و آگاهی‌دهنده باشد. این جلسه شامل یک معاینه‌ی ابتدایی و تشخیص نوع ناهنجاری و سپس تشریح درمان‌های ممکن برای رفع آن می‌باشد.
جهت بهبود کیفیت این جلسه لطفاً موارد زیر را حتی‌الامکان به همراه داشته باشید:

  1. هرگونه کلیشه‌ی رادیوگرافی (X – rays) در صورت وجود.
  2. لیستی از داروهایی که در حال حاضر مصرف می‌نمائید.
  3. دفترچه بیمه در صورت وجود.
  4. فرم پر شده‌ی معاینه‌ی اولیه (می‌توانید آن را به صورت Online و یا حضوراً از قسمت پذیرش دریافت نمائید.)
  5. اطلاعات در مورد هرگونه مشکل پزشکی (مانند دیابت، فشار خون بالا، دریچه‌ی مصنوعی قلب یا مفاصل مصنوعی، تب روماتیسمی و …) لطفاً این مشکلات را در صورت وجود حتماً با ما در میان بگذارید.

شروع درمان ارتودنسی - معاینه اولیه

 

نکته‌ی مهم

لطفاً در صورت عدم امکان حضور در هریک از وقت‌های ملاقات حتماً با شماره تلفن‌های ما 22799264 و 22799232 تماس بگیرید. این کار باعث می‌شود که از وقت مورد نظر برای سرویس‌دهی به بیمار دیگری استفاده شود و همچنین وقت جدیدی برای شما در نظر گرفته شود.

 

رکوردهای تشخیص و طرح درمان

در صورت قطعی شدن انجام درمان ابتدا یک سری رکوردهای تشخیصی از شما تهیه می گردد که شامل رادیوگرافی‌ها و فتوگرافی‌های مورد نیاز و در بعضی موارد تهیه‌ی قالب از دندان‌ها می‌باشد، پس از تهیه‌ی این رکوردها، یک طرح درمان مشخص برای اصلاح ناهنجاری شما تعیین می‌گردد. سپس کارکنان ما اقدام به تعیین وقت‌های لازم جهت قرار دادن وسایل درمان بر روی دندان‌های شما و همچنین ارائه برنامه‌ی زمانی پرداخت‌های شما می‌نمایند.

 

ویزیت‌های منظم و دوره‌ای

ویزیت‌های دوره‌ای قسمت بسیار مهم در درمان‌های ارتودنسی می‌باشد. به طور کلی بیماران هر 3 تا 4 هفته یکبار توسط ما ویزیت می‌شوند تا روند درمان کنترل شده و تنظیم‌های لازم صورت گیرد. در این زمان شما می‌بایست به موقع در وقت‌های خود حاضر شوید، دستورهای داده شده را به دقت اجرا کنید، تغذیه خوب داشته باشید و بهداشت دهان و دندان خود را در حد عالی حفظ نمائید، همچنین ویزیت‌های مداوم با دندانپزشک خود داشته باشید. پس از اتمام درمان و برداشتن وسایل، پلاک‌های نگهدارنده به منظور نگهداری دندان‌هایتان در موقعیت جدید به شما داده می‌شوند تا استخوان و لثه و عضلات شما با موقعیت جدید دندان‌ها سازگار شوند. دوره‌ی نگهداری نتیجه درمان یا «Retention» قسمت مهمی از درمان شماست و نباید از آن چشم‌پوشی کنید.

 

طول مدت درمان

مدت قرار داشتن براکت‌ها (وسایل ثابت) در دهان بیمار بسته به سن، نوع و شدت ناهنجاری، میزان همکاری بیمار و میزان حرکت دندان‌ها ممکن است از 6 ماه تا 30 ماه متغیر باشد.

شروع درمان ارتودنسی - طول مدت درمان

 

مراقبت‌های دندانپزشکی

قبل از شروع هرگونه درمان ارتودنسی، دندانپزشک شما باید از عدم وجود هرگونه پوسیدگی و یا مشکلات لثه نظیر التهاب یا تحلیل مطمئن شود. در صورت وجود هرگونه پوسیدگی یا مشکلات لثه بهتر است ابتدا طرح درمان ارتودنسی شما توسط ما مشخص گردد و سپس اقدام به ترمیم دندان‌ها نمائید. دلیل این امر این است که ممکن است بعضی از دندان‌های پوسیده یا مشکل‌دار در طرح درمان ارتودنسی کشیده شوند و شما نیاز به صرف هزینه برای ترمیم آن‌ها نداشته باشید. مطمئن باشید که ما حداکثر تلاش خود را می‌نمائیم تا درمان ارتودنسی شما را طوری طرح‌ریزی کنیم که در صورت نیاز به کشیدن دندان حتی‌الامکان دندان‌های ناسالم‌تر شما کشیده شده و دندان‌های سالم‌تر برایتان باقی بمانند. همچنین دندانپزشک شما باید برنامه‌ریزی جهت معاینه‌ی دوره‌ای شما را انجام دهد تا در طول درمان ارتودنسی مشکلی از نظر پوسیدگی و یا بهداشت دهان و دندان نداشته باشید. ما مصرّانه از شما می‌خواهیم که در مراجعه منظم به دندانپزشک خود کوتاهی نکنید زیرا ما به هیچ وجه جایگزین دندانپزشک شما نیستیم. بلکه در کنار او در رفع ناهنجاری شما کوشش می‌نمائیم.
لطفاً در صورت وجود هرگونه سؤالی با شماره تلفن‌های ما تماس بگیرید زیرا زمان انجام برخی از درمان‌ها بسیار مهم است. شما یا فرزندتان ممکن است در یک سن خاص نیاز به یک درمان خاص داشته باشید و یا برعکس ممکن است در یک سن خاص نیاز به هیچ درمانی نداشته باشید. بنابراین انجام یک مشاوره به ما اجازه می‌دهد که بتوانیم نیازهای شما را بهتر تشخیص دهیم.

پاسخی بگذارید

به این پست امتیاز دهید.
به اشتراک بگذارید:


wer
5wu