علائم نیاز به درمان ارتودنسی - دکتر داود عبدالهی


علائم نیاز به درمان ارتودنسی


تشخیص اینکه یک فرد به‌خصوص در سنین کودکی و نوجوانی نیاز به درمان ارتودنسی دارد یا خیر می‌بایست توسط متخصص ارتودنسی صورت گیرد زیرا ممکن است دندان‌های یک نوجوان به ظاهر دارای مشکلات زیادی باشد ولی در آن مقطع نیاز به درمان نداشته باشد. از سوی دیگر ممکن است شخص دیگری در ظاهر دندان‌های مرتب و وضعیت مناسبی داشته باشد ولی در واقع دارای ناهنجاری قابل توجهی باشد. به هر حال بعضی علائم ساده در یک کودک یا نوجوان می‌تواند به والدین در تشخیص این امر کمک نماید.
به عنوان مثال در بین دندان‌های شیری به طور طبیعی فواصل قابل توجهی وجود دارد که این امر فضای کافی را برای رویش دندان‌های دائمی (که بزرگتر از دندان‌های شیری هستند) فراهم می‌نماید. بدین ترتیب عدم وجود فاصله در بین دندان‌های شیری نشانه‌ی کمبود فضا و به دنبال آن نیاز به اقدامات ارتودنسی در آینده است.

علائم نیاز به درمان ارتودنسی

همچنین بعضی بررسی‌های ساده توسط خود شما می‌تواند احتمال وجود مشکل را در فرزندتان نشان دهد. مثلا از فرزندتان بخواهید دهانش را باز کند و به دندان‌هایش نگاه کنید.
در صورتی‌که هر گونه نشانه‌ای از چرخش و به هم ریختگی دندان‌ها، فاصله‌ی بین دندان‌ها (البته گاهی فاصله‌ی بین دندان‌ها طبیعی است) و یا روی هم افتادن آنها دیده می‌شود فرزند شما ممکن است به درمان ارتودنسی نیاز داشته باشد. سپس از او بخواهید دندان‌ها را کاملا روی هم بگذارد در حالی‌که لب‌هایش را باز نگهدارد تا شما دندان‌های او را ببینید، اگر دندان‌های پیشین بالا و پایین لب به لب هستند و یا دندان‌های بالا خیلی جلوتر از دندان‌های پایین قرار دارند و یا دندان‌های بالا بیش از 50 درصد دندان‌های پایین را می‌پوشانند و یا دندان‌های بالا عقب‌تر از دندان‌های پایین قرار می‌گیرند احتمال نیاز به درمان ارتودنسی وجود دارد.

پاسخ دهید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
به اشتراک بگذارید:


wer
5wu