فرایند و مراحل درمان ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین)


darmaninvislign

بریس‌های نامرئی اینویزالاین نتایجی عالی مشابه با بریس‌های فلزی معمول ارائه می‌دهند اما بدون مشکلات و معایبی که سیم کشی‌های معمول دارند.

فرآیند درمان با اینویزالاین

در اینجا بررسی دقیقی روی فرآیند درمان اینویزالاین یا ارتودنسی نامرئی خواهیم داشت.

مشاوره

قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد نوع درمان و متخصص ارتودنسی باید برخی از تحقیقات اولیه را انجام دهید و با یک متخصص ارتودنسی معتبر و تایید شده که در فرایند درمان ارتودنسی نامرئی آموزش دیده است، یک نوبت مشاوره ترتیب دهید.

در جلسه‌ی مشاوره، متخصص ارتودنسی با گرفتن رادیوگرافی و عکس‌هایی از دندان‌هایتان شما را معاینه و بررسی کرده و در مورد اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای درمان ارتودنسی نامرئی هستید یا نه با شما گفتگو می‌کند. در این زمان شما نیز باید هر گونه سوالی در مورد چگونگی کار و هزینه ارتودنسی نامرئی دارید از متخصص بپرسید.

برنامه درمان سفارشی

هنگامی که درمان ارتودنسی نامرئی را انتخاب کردید، پزشک از دندان‌های شما قالب می‌گیرد و یک برنامه درمان سفارشی برای شما ارائه می‌دهد. متخصص ارتودنسی یک تصویر دیجیتالی 3 بعدی از دندان‌های شما ایجاد می‌کند و از آن برای ترسیم مراحل مختلف وضعیت و جایگاه‌ دندان‌ها استفاده می‌کند. در این درمان همه‌ی دندان‌ها با هم حرکت نمی‌کنند. در عوض متخصص یک جفت دندان را در یک زمان صاف می‌کند. برای بزرگسالان، فرایند درمان معمولا یک سال است و برای نوجوانان مدت درمان همانند زمانی که در بریس‌های فلزی معمول نیاز است، طول می‌کشد.

بریس‌های نامرئی قابلیت گذاشتن و برداشتن دارند

گام بعدی گرفتن ردیف کننده‌های شفاف است. برخلاف بریس‌های فلزی، این نوع بریس باعث ایجاد تحریک و یا بریدگی‌های کوچک در داخل گونه‌های شما نمی‌شود. به محض اینکه الاینرها را گرفتید باید هر روز از آنها استفاده کنید. اما چیزی که باعث می‌شود این بریس‌ها بسیار راحت‌تر از بریس‌های فلزی باشند، این است که راحت برداشته می‌شوند، بنابراین می‌توانید هنگام غذا خوردن آنها را بردارید و دندان‌های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. اگر ورزش می‌کنید و از محافظ دهانی استفاده می‌کنید، می‌توانید برای بهتر جا زدن محافظ، الاینرها را از روی دندان بردارید. برای بهترین نتیجه و اثر باید روزی 20 تا 22 ساعت از ردیف کننده‌ها استفاده کنید، بنابراین برای مدت طولانی آنها را از دندان‌های خود جدا نکنید.

هر دو هفته یکبار ست جدید الاینر را بگیرید

به منظور بهبود روند صاف کردن دندان‌ها، متخصص هر دو هفته بر اساس طرح درمان شما یک ست جدید از الاینرها به شما می‌دهد. در هر مرحله از این فرآیند، به تدریج شاهد صاف‌تر شدن دندان‌ها و لبخندی با ظاهر زیباتر خواهید بود. فرآیند اینویزالاین نه تنها به پزشک این امکان را می‌دهد تا نیروی قرار داده شده روی دندان‌ها را توسط ردیف کننده‌ها کنترل کند بلکه زمان آن را نیز می‌تواند کنترل کند. در طول هر مرحله، پزشک تنها روی حرکت دندان‌های خاص تمرکز خواهد کرد. با برنامه درمانی که در ابتدا ایجاد می‌شود ، می‌دانید که دقیقا در هر مرحله چه چیزی انتظار داشته باشید. اگر در طی فرآیند درمان نیاز به تنظیم هر گونه برنامه‌ای باشد، پزشک به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

معاینه هر 6 هفته یکبار

پزشک از شما می‌خواهد که هر 6 هفته یکبار برای معاینه به مطب مراجعه کنید تا روند درمان را ارزیابی کرده و اگر هر گونه تغییری باید در برنامه‌ی درمانی ایجاد شود، اعمال کند. گاهی اوقات ممکن است لازم باشد در پایان درمان از یک نگهدارنده استفاده کنید تا دندان‌ها در موقعیت جدیدشان ثابت شوند.

لبخندی زیبا داشته باشید

به محض اینکه درمان کامل شد لبخند جدید خود را دوست خواهید داشت و خواهان نشان دادن آن به همه‌ خواهید بود. و متوجه خواهید شد که اعتماد به نفس تازه‌ای خواهید داشت. دیگر برای بودن در راس توجه همگان و حضور در عکس‌ها خود را مخفی نخواهید کرد.

پاسخی بگذارید

به این پست امتیاز دهید.
به اشتراک بگذارید:


wer
5wu