مزایای ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین) برای نوجوانان


aramis-knight

تاثیر ردیف و مرتب کردن دندان‌ها بر زیبایی لبخند بر کسی پوشیده نیست، اما ممکن است درباره مزایای ارتودنسی نامرئی (اینویزالاین) اطلاعات کافی نداشته باشید. تمام نوجوانان، حتی آنانی که تحت درمان ارتودنسی هستند، دوست دارند که با هم‌سن و سالان خود وقت بگذارنند و نمی‌خواهند تفاوتی با دوستان خود داشته باشند. تغذیه خاص در دوران ارتودنسی معمولی و ممنوع شدن بسیاری غذاها و نگرانی از سیم‌کشی بودن دندان‌ها و مورد تمسخر قرار گرفتن، درمان را تبدیل به تجربه‌ای ناخوشایند می‌کند. اینویزالاین نوجوانان در مقایسه با بریس فلزی معمولی از مزایای متعددی برخوردار است که راه رسیدن به دندان‌های ردیف و لبخندی زیبا را آسان‌تر و دلپذیرتر می‌کند.

اطرافیان متوجه تحت درمان بودن شما نمی‌شوند

در ارتودنسی نامرئی از پلاک‌های شفافی استفاده می‌شود که به معنای واقعی کلمه نامرئی هستند. تنها افرادی که متوجه تحت درمان بودن شما می‌شوند، اعضاء خانواده‌تان و دوستانی هستند که خودتان به ایشان اعتماد کرده و رازتان را با ایشان در میان گذاشته‌اید.

می‌توانید مانند دوستانتان از تمام غذاها لذت ببرید

چون می‌توانید پلاک ارتودنسی نامرئی را هنگام غذا خوردن از دهان خارج کنید، هیچ گونه محدودیت غذایی ندارید. در این روش لازم نیست نگران گیر کردن غذا در سیم‌کشی دندان‌ها یا از جا درآمدن براکت‌ها باشید. محدودیت‌هایی که در دوران ارتودنسی فلزی معمولی وجود دارد، شامل ارتودنسی نامرئی نمی‌شود و می‌توانید با خیال راحت خوراکی‌های زیر را با دوستانتان شریک شوید:

  • پاپ کورن هنگام تماشای فیلم
  • آجیل، میوه خشک و اسمارتیز
  • بال کبابی و دنده کباب
  • ساندویچ کره بادام زمینی، سیب و هویج خام

راحت‌تر می‌توانید از دندان‌های خود مراقبت کنید

مایه تاسف خواهد بود اگر در پایان دوران ارتودنسی متوجه شوید که دندان‌هایی که مدتی طولانی به انتظار مرتب شدن آنها نشسته‌اید، طی ماه‌ها انتظار دچار پوسیدگی شده است. البته چون پلاک ارتودنسی نامرئی متحرک است، مشکل پوسیدگی دندان کمتر پیش می‌آید. درهرحال مسواک زدن و نخ کشیدن دندان‌ها را باید مانند همیشه جدی بگیرید. کافی است پلاک را از دهان خارج کنید و دندان‌ها را مانند گذشته مسواک بزنید.

مرتب کردن دندان‌ها در درازمدت تاثیر قابل توجهی بر دندان‌ها دارد، به علاوه نامرئی و متحرک بودن اینویزالاین دوران درمان را نیز بسیار آسان می‌کند. می‌توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از جلب توجه کردن پلاک‌های شفاف را در دهان بگذارید. ارتودنسی نامرئی کوچکترین اختلالی را در تغذیه و رعایت بهداشت دهان و دندان ایجاد نمی‌کند.

پاسخی بگذارید

به این پست امتیاز دهید.
به اشتراک بگذارید:


wer
5wu