نقش ارتودنسی در بهبود سلامت دهان و دندان


استفاده از بریس‌های دندانی ممکن است برای بسیاری از افراد، مهم‌ترین و ضروری‌ترین عمل دندانپزشکی نباشد اما استفاده از این قطعات کوچک و نسبتاً ناچیز روشی عالی برای افرادی است که به آنها نیاز دارند. با این که بسیاری از ما با دندان‌های سالم و مرتب متولد می‌شویم، اما متأسفانه برخی از ما از نامرتب بودن دندان‌های خود ناراحت هستیم. افرادی هم که با دندان‌های سالم متولد می‌شوند ممکن است در طول زندگی بر اثر تصادفات، بیماری‌ها و حوادث گوناگون دندان‌هایشان دچار به‌هم‌ریختگی یا نامرتبی شوند.

چرا بریس‌های دندانی برای سلامت دهان و دندان اهمیت دارند؟

در اینجا به 10 دلیل که اهمیت استفاده از بریس‌های دندانی را نشان می‌دهند اشاره می‌کنیم:

سلامت دهان و دندان

دهانی که در آن دندان‌های کج و نامرتب وجود داشته باشد، شکاف‌ها و گوشه‌هایی دارد که محل مناسبی برای تجمع و پرورش باکتری‌ها است. افرادی که چنین دهانی دارند در معرض خطر قرار دارند. باکتری‌های موجود در دهان در نهایت موجب بروز مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان، بوی بد دهان و مشکلات لثه می‌شوند. ارتودنسی و سلامت دهان و دندان به شما کمک می‌کنند که دندان‌های خود را به محل طبیعی خود بازگردانید.

لبخندهای زیبا

تاکنون چند نفر را دیده‌اید که به دلیل داشتن دندان‌های نامرتب از صحبت کردن و خندیدن در جمع اجتناب می‌کنند. برخی افراد حتی نمی‌توانند در جمع دهان خود را باز کنند زیرا آنها از ظاهر دندان‌های خود خجالت می‌کشند. استفاده از بریس‌های دندانی این مشکل را برطرف می‌کند.

بهبود بایت

استفاده از بریس‌ها به بهبود و متعادل شدن بایت نیز کمک می‌کنند. دندان‌های نامرتب باعث بروز مشکلات متعددی در هنگام غذا خوردن می‌شوند. البته تنها مشکل، غذا خوردن نیست بلکه اعمال فشار مضاعف و غیرضروری بر مفاصل فک نیز در بلند مدت باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود.

راحت صحبت کردن

استفاده از بریس‌ها باعث می‌شوند که در موقعیت‌هایی که باید صحبت کنید احساس راحتی داشته باشید. صحبت کردن با وجود دندان‌های کج و نامرتب دشوار است. تلفظ برخی کلمات مشکل می‌شود. به کار بردن بریس‌های دندانی با صاف کردن دندان‌ها به حل مشکلات گفتاری کمک می‌کند.

حرکات مناسب فک

اختلالات مفصل فک یا تمپروماندیبولار به دلیل فشار بر عضلات و مفاصل فک ایجاد می‌شوند. این اختلالات ممکن است اختلالاتی جزیی مانند حرکات نامنظم فک باشد که به دلیل کج بودن دندان‌ها ایجاد می‌شود ولی به مرور زمان، مشکل بزرگ‌تر شده و پیچیده‌تر می‌شود. فقط با یک مراجعه ساده به متخصص ارتودنسی و استفاده از بریس‌های دندانی می‌توان از بروز این اختلالات پیشگیری کرد.

تمیز کردن راحت‌تر دندان‌ها

دندان‌های کج را به سختی می‌توان تمیز کرد. زمانی که مسواک می‌کنید نمی‌توانید بخش‌های مهمی از دندان‌ها را تمیز کنید و در نتیجه به مرور زمان باکتری‌ها در محل‌های دور از دسترس جمع می‌شوند. این کار باعث می‌شود که دندان‌های شما مستعد ابتلا به عفونت‌هایی مانند پوسیدگی دندان شوند. استفاده از بریس‌های دندانی باعث صاف شدن دندان‌های شما می‌شود و در نتیجه راحت‌تر می‌توانید همه قسمت‌های آن را تمیز کنید.

راحتی

آیا تاکنون متوجه شده‌اید که بسیاری از افرادی که دندان‌های کج و نامرتب دارند در برخی مواقع داخل گونه‌های خود یا حتی زبان خود را گاز می‌گیرند. معمولاً این افراد راحت نبوده و کیفیت زندگی آنها به دلیل کج و نامرتب بودن دندان‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرد. استفاده از بریس‌ها در درمان‌های ارتودنسی این مشکل را برطرف کرده و باعث افزایش راحتی بیماران می‌شود.

تعویض دندان‌های مصنوعی

به جای این که از دندان‌های مصنوعی جدید استفاده کنید با استفاده از بریس‌ها می‌توانید دندان‌های نامرتب خود را اصلاح کنید. برای بسیاری از افراد ترمیم کجی و نامرتبی دندان‌ها معادل جایگزین کردن دندان‌های طبیعی با دندان‌های مصنوعی است. به هر حال، استفاده از بریس‌ها همه اینها را تغییر می‌دهد. شما نباید برای داشتن لبخندی زیبا همه دندان‌های طبیعی خود را از دست بدهید.

دندان‌های سالم برای داشتن زندگی سالم

اگر به سلامت خود توجه دارید، داشتن دندان‌های سالم از اولویت‌های شما خواهد بود. استفاده از بریس‌های دندانی برای افرادی که مشکلات دندانی دارند اولین گام برای دست‌یابی به دهان و دندان سالم است. دندان‌های مرتب، راحت‌تر تمیز می‌شوند و بیماری‌هایی که ممکن است به دلیل تجمع باکتری‌ها ایجاد شوند از فرد دور می‌شوند.

بهبود عزت نفس

امروزه، هنرپیشه‌های مشهور تلویزیون و مجلات معروف به لطف استفاده از بریس‌های دندانی، لبخندهایی زیبا و جذاب دارند. استفاده از بریس‌ها به بازیابی عزت نفس و اعتماد به نفس بسیاری از افراد کمک می‌کند. وقتی که شما لبخندی غیر جذاب دارید، اعتماد به نفس شما در برابر دیگران کاهش می‌یابد. با استفاده از بریس‌های دندانی شما لبخند زیبای خود را بازیافته و به رؤیاهای خود در زندگی دست خواهید یافت. عزت نفس و اعتماد به نفس شما نیز با استفاده از بریس‌های دندانی بهبود می‌یابد.

پاسخ دهید

به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است
به اشتراک بگذارید:


wer
5wu