هزینه ارتودنسی نامرئی


bracenamarei

زمانی که والدین فرزند خود را نزد متخصص ارتودنسی، مورد ارزیابی و معاینه قرار می‌دهند و همچنین زمانی که بزرگسالان به دنبال درمان ارتودنسی برای خود هستند، هزینه‌های ارتودنسی مسئله شایعی است که ذهن آن‌ها را به خود مشغول می‌کند. مهم است درک کنیم که هزینه درمان ارتودنسی، بر اساس تجهیزات ارتودنسی و سایر مواد مورد استفاده و همچنین میزان تجربه و مهارت پزشک می‌تواند بسیار متفاوت باشد. گاهی اوقات والدین نسبت به وجود تفاوت در هزینه‌ها و حتی روش‌های درمانی طی ملاقات با متخصصین مختلف، احساس نگرانی می‌کنند.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه‌ی ارتودنسی

قیمت روش‌های مختلف ارتودنسی متفاوت خواهد بود.

آشنایی با عوامل زیر کمک می‌کند تا هزینه بریس‌های دندانی را تعیین کنید:

  • نوع براکت‌های استفاده شده توسط ارتودنتیست و هزینه‌ها بر اساس نوع بریس: فلزی، سرامیکی، لینگوال، اینویزالاین متفاوت خواهد بود. به‌طورکلی بریس‌های فلزی کمترین هزینه و بریس‌های نامرئی بیشترین هزینه را خواهند داشت.
  • مواردی که باید درمان شود و یا پیچیدگی وضعیت بیمار: دندان‌هایی که انحراف آن‌ها شدیدتر است و یا نواقصی که به‌موقع تحت درمان قرار نگرفته‌اند، هزینه‌های ارتودنسی را افزایش می‌دهند. استفاده از بریس‌ها برای ناهنجاری‌هایی که قبلاً به‌موقع تحت درمان قرار گرفته ‌است، هزینه کمتری خواهد داشت.
  • موقعیت مکانی: همچنین هزینه‌ها تحت تأثیر شهر و مکانی که بریس‌ها خریداری می‌شود، قرار خواهد داشت.
  • قابل‌ استفاده بودن مجدد براکت‌ها
  • نوع آرچ وایرهای استفاده شده
  • این که سیم‌ها به صورت رباتیک خم می‌شوند و یا با دست
  • مدت‌ زمان درمان
  • نوع نگه‌دارنده‌ای که بعد از درمان استفاده می‌شود.
  • این که ارتودنسی جنبه زیبایی دارد و یا جنبه درمانی
  • میزان تجربه ارتودنتیست: ارتودنتیستی که انتخاب می‌کنید پایه درمان را تشکیل می‌دهد و اهمیت آن فراتر از قیمت دریافتی است. اعتبار و تجربه متخصص ارتودنسی می‌تواند بر هزینه‌های بریس گذاری مؤثر باشد.

چرا هزینه ارتودنسی نامرئی بیشتر است؟

متأسفانه، همه ما با دندان‌های ردیف و مرتب‌شده متولد نمی‌شویم. عوامل ژنتیکی و گاهی اوقات سبک زندگی نامناسب و یا عدم مراقبت صحیح از دندان‌ها می‌تواند به ایجاد ناهنجاری‌ها در دندان‌های ما منجر شود. بریس‌های ارتودنسی راهی برای رفع نامرتبی دندان‌ها محسوب می‌شوند. همچنین یک روش جدیدتر که از محبوبیت زیادی برخوردار گشته به نام بریس‌های نامرئی، نیز در دسترس بیماران قرار گرفته است. شاید شما تمایل داشته باشید بدانید، چرا بریس‌های نامرئی در مقایسه با سایر روش‌ها نسبتاً گران‌تر هستند؟ در اینجا برخی از عوامل اثرگذار بر قیمت بریس‌های نامرئی عنوان خواهد شد:

 نوع

هزینه‌ها عمدتاً به نوع بریس بستگی خواهد داشت. هرچه بریس شفاف‌تر باشد قیمت آن نیز گران‌تر خواهد شد. بریس‌های نامرئی تقریباً غیرقابل مشاهده هستند. این ویژگی می‌تواند هزینه درمان را افزایش دهد.

پیچیدگی درمان

پیچیدگی درمان دومین عامل مؤثر در هزینه ارتودنسی است. ناهنجاری‌های شدید و یا نواقصی که به‌موقع تحت درمان قرار نگرفته‌اند، اکنون ممکن است هزینه‌های ارتودنسی را افزایش دهند. استفاده از بریس‌های نامرئی در مواردی که مشکلات بیمار به ‌موقع تحت درمان قرار گرفته است از هزینه کمتری برخوردار است.

پوشش بیمه‌ها

 پوشش بیمه می‌تواند هزینه ‌ارتودنسی را کاهش دهد. اگر نوع بیمه شما شامل هزینه‌های درمانی ارتودنسی گردد، بخشی از هزینه‌های شما کاهش خواهد یافت. ولی اگر بیمه شما هزینه‌های ارتودنسی را شامل نشود، میزان پرداختی شما افزایش خواهد یافت.

تجربه و اعتبار

هزینه‌ی استفاده از بریس‌های نامرئی به اعتبار و تجربه متخصص ارتودنسی بستگی خواهد داشت. تعرفه متخصصین باتجربه و معتبر نسبت به متخصصین تازه‌کار بیشتر خواهد بود.

طول درمان

طول درمان به وضعیت شما و نوع بریس نامرئی مورد استفاده، بستگی خواهد داشت. به‌طورمعمول بریس‌های نامرئی حدود ۱۸ تا ۲۴ ماه در دهان قرار می‌گیرند، هرچند گاهی اوقات ممکن است، مدت‌زمان درمان از این میزان نیز فراتر رود.

پاسخی بگذارید

به این پست امتیاز دهید.
به اشتراک بگذارید:


wer
5wu