هنگام مسافرت حین درمان ارتودنسی چه چیزهایی همراه داشته باشیم؟


تابستان فصل محبوبی برای سفر است. اگر قصد دارید که به سفر بروید، نمی‌توانید همه چیز را با خود ببرید. اما صرف نظر از این که کجا می‌‌روید، نباید فراموش کنید که مراقبتهای دندانپزشکی خود را حفظ کنید. در صورتی که در حال حاضر از بریس استفاده می‌کنید، اهمیت این نکته دو برابر می‌شود! اما در کیت بریس‌های خود چه چیزهایی را باید برای سفر همراه داشته باشید؟

وسایل ضروری برای کیت بریس‌های ارتودنسی‌تان

مسواک و خمیر دندان

این وسایل باید اقلام اساسی در هر توشه سفر باشند، بنابراین آن‌ها را فراموش نکنید! همیشه می‌توانید مسواک مسافرتی را انتخاب کنید، اما به یاد داشته باشید که یک مسواک بین دندانی نیز همراه داشته باشید. این مسواک‌ها یکی از بهترین روش‌ها برای کمک به حفظ دندان ها و بریس‌ها هستند.

نخ دندان

نخ دندان کشیدن در زمانی که از بریس استفاده می‌کنید، حتی مهم‌تر می‌شود. و در حالی که ممکن است دشوار باشد، تعطیلات شما نباید با وقفه در نخ دندان کشیدن همراه باشد. برای راحت‌تر کردن این کار و تداوم این برنامه مراقبتی مهم، نخ دندان همراه ببرید.

آینه مسافرتی

یک آینه قابل حمل و تاشو اغلب یکی از بهترین لوازم جانبی برای کیت مسافرتی بریس‌های‌تان خواهد بود. این آینه می‌تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل نمایید که هیچ چیزی را در هنگام نخ دندان کشیدن از دست نداده‌اید.

مسکن‌های بدون نسخه

باید برنامه ریزی کنید که یک شیشه کوچک داروی مسکن در کیت مسافرتی بریس‌هایتان داشته باشید. این مسکن می‌تواند در صورت بروز تصادف یا موارد اورژانسی، به کاهش دندان درد موقت کمک کند تا زمانی که به دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

انبرک

لازم است همواره برای شرایط اضطراری جزئی آماده باشید. اگر شما از بریس‌های فلزی استفاده می‌کنید، انبرک به شما کمک می‌کند تا سیم ارتودنسی را دستکاری کنید و حتی می‌توانید آن را به محل خود بازگردانید.

واکس دندانی

موم ارتودنسی می‌تواند در موقعیت‌های مختلفی مفید باشد. علاوه بر جلوگیری از ناراحتی و آفت دهان، می‌توانید در صورت شل شدن یک براکت یا سیم ارتودنسی در سفر خود از آن استفاده کنید.

کش‌های ارتودنسی

اگر درمان شما نیاز به استفاده از کش‌های پلاستیکی داشته باشد، فراموش نکنید که مقدار زیادی از آن‌ها را همراه ببرید. لازم است برنامه درمان خود را دقیقا همان طور که متخصص ارتودنسی‌تان در نظر گرفته است دنبال کنید، بنابراین در موقعیتی که انجام این کارها دشوار است، آن‌ها را کنار نگذارید!

ست اینویزیلاین

اگر از اینویزیلاین ، یکی از انواع جایگزین‌های بریس، استفاده می‌کنید، باید برای همراه داشتن الاینر برای هر هفته برنامه ریزی کنید. اگر قرار است به سفری طولانی بروید، فراموش نکنید که برای کل مدتی که در سفر هستید، الاینرهای مورد نیاز را همراه داشته باشید.

در هنگام انجام تفریحات از دندان‌های خود مراقبت کنید

کیت بریس مسافرتی می‌تواند به محافظت از شما کمک کند، اما بهترین راه برای حفظ دندان‌ها و لثه‌های تان در طول تعطیلات، این است که عادت‌های سالم را رعایت کنید:

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه را ادامه دهید

مراقبت روزانه از دندان‌ها، همانقدر که در خانه مهم است، در مسافرت نیز اهمیت دارد. همیشه در هنگام صبح و قبل از رفتن به رختخواب، چند دقیقه فرصت وجود دارد که دندان‌هایتان را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید.

از غذاها و نوشیدنی های شکردار اجتناب کنید

اگر در حال مسافرت هستید، قطعا باید از وقت خود و انواع غذاها و نوشیدنی ها لذت ببرید. اما سعی کنید در هنگام خوردن غذاها یا نوشیدنی‌های شیرین زیاده روی نکنید. اگر چیزی می‌خورید یا می‌نوشید که ممکن است پوسیدگی را تسریع کند، حتما زمانی که به محل اقامت خود برمی‌گردید، مسواک بزنید.

به دنبال متخصصین ارتودنسی در نزدیکی محل اقامت خود باشید

همواره بهتر است از متخصص ارتودنسی همیشگی خود مراقبت‌های لازم را دریافت کنید، این کار می‌تواند جلوی کوتاه شدن سفر شما را بگیرد. قبل از رفتن، به صورت آنلاین جستجویی انجام دهید و اطلاعات تماس یک یا دو متخصص ارتودنسی در آن منطقه را یادداشت کنید تا بدانید در صورت بروز موارد اورژانسی کجا بروید.
اگر به هر دلیلی نیاز به مراجعه اورژانسی داشتید، حتما در اسرع وقت به متخصص ارتودنسی خود نیز اطلاع دهید که چه اتفاقی افتاده است!

پاسخی بگذارید

به این پست امتیاز دهید.
به اشتراک بگذارید:


wer
5wu